16 czerwca, 2016

Euro 2016: domowe lody kokosowo-truskawkowe

Euro 2016: domowe lody kokosowo-truskawkowe

Dziś o 21.00 nasi piłkarze rozegrają drugi mecz na Euro. Ich przeciwnikami będą Niemcy. Na ten piłkarski wieczór tym razem polecam coś słodkiego, co nieco ochłodzi emocje. Oto przepis na domowe lody kokosowo-truskawkowe. 


15 minut + mrożenienie
2-4 porcje

300 g truskawek
1 puszka mleczka kokosowego
1 laska wanilii
1 łyżka nasion chia
2 łyżki ksylitolu (opcjonalnie)

  • Truskawki myjemy, usuwamy szypułki i kroimy na mniejsze kawałki. Przekładamy do wysokiego naczynia lub miski i blendujemy. Jeżeli truskawki są mało słodkie, dodajemy łyżkę ksylitolu. 
  • Laskę wanilii kroimy wzdłuż i małym nożem wydrążamy nasionka. Do musu truskawkowego dodajemy nasiona chia oraz wanilię i mieszamy. 
  • Mleczko kokosowe przekładamy do wysokiego naczynia i ubijamy na puszystą masę. Można dodać 1 łyżkę ksylitolu. 
  • Musem truskawkowym i masą kokosową napełniamy foremki do lodów lub pucharki. Do foremek najpierw nakładamy masę kokosową, a następnie mus truskawkowy. Jeżeli lody będą podawane w pucharkach, należy trzymając w jednym ręku naczynie z musem truskawkowym, a w drugim masę kokosową, jednocześnie napełnić pucharki. Najlepsze są do tego naczynia z dziubkami. 
  • Gotowe lody wstawiamy do zamrażarki na kilka godzin. 
  • Lody kokosowo-truskawkowe podajemy jako deser. 

Truskawki - właściwości

Magnez, potas, wapń, żelazo, fosfor, sód, cynk, witaminy z grupy B, C, A, E - to wszystko znajduje się w jednej truskawce. Owoce te są bogate w błonnik, w tym pektynę. Zawierają bromelinę, czyli enzym rozkładający białka, który jest pomocny w trawieniu i przemianie materii, usuwaniu toksyn z organizmu, działa przeciwzapalne. Truskawki korzystnie wpływają na serce, pomagają obniżyć ciśnienie i poziom złego cholesterolu. Chronią przed cukrzycą, stymulują pracę wątroby i woreczka żółciowego. Maseczka z truskawek wygładzi i nawilży cerę. 100 g truskawek to 28 kalorii, dlatego osoby będące na diecie mogę je jeść bez ograniczeń.

Euro 2016: domowe lody kokosowo-truskawkowe

Euro 2016: domowe lody kokosowo-truskawkowe

Euro 2016: domowe lody kokosowo-truskawkowe

Euro 2016: domowe lody kokosowo-truskawkowe

6 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...